Esitan Taotluse

Kui laenu tagasimaksmisega tekivad probleemid, on laenuandjal õigus tagatiseks antud kinnisvara maha müüa. Selline kiire selgitus on väga lihtsakoeline, kuid annab kõige olulisema info. Tagatiseks antav vara võib seejuures olla ükskõik milline väärtuslik vara, ent reeglina on see kas mõni sõiduk või kinnisvara. Laen kinnisvara tagatisel lubab tihtipeale laenutaotlejal välja kaubelda endale soodsamad võimalused. See võib tähendada nii suuremat võimalikku laenusummat kui ka soodsamat intressi.

Kui väikesest kiirlaenust ei piisa tekkinud vajaduste rahuldamiseks, on kinnisvara tagatisel saadud laenud tagatiseta kindlasti abi – see katab tõenäoliselt enamik kulutusi, mis inimestel tavaliselt teha on vaja. Tagatiseks soovitud kinnisvara ei pruugi aga ilmtingimata tähendada oma maja kuskil heas piirkonnas. Muidugi ei aktsepteeri kõik laenufirmad kõiki tagatisi, ent hea on teada, et tagatiseks võivad olla ka:.

Kinnisvara tagatisel võetava laenu juurde kuulub ka kinnisvara hindamine. Laenuandjale ei piisa sellest, kui tagatis on Sinule erakordselt väärtuslik. Neil on vaja teada turuhinda, et ka iseennast laenu võimaliku tagasimaksmise kodulaen korral kindlustada. Seetõttu ei tohiks see üllatusena tulla, kui laenu taotledes soovitakse hindaja kohapeale saata.

Küll tuleb aga silmas pidada seda, et kinnisvara hindamine ei ole tasuta teenus ning ka lepingutasu on reeglina suurem kui tagatiseta laenul. Kui sa oled olukorras, kus laen kinnisvara tagatisel tundub parim valik, kaalu ka hindamisega kaasnevaid kulusid. Mõnikord võib juhtuda, et pärast seda tundub tagatiseta laen hoopis parema valikuna. Kuigi täpsed nõuded on sõltuvad laenuandjast, siis põhinõuded on reeglina samad:.

Kui Sa vastad laenuandja poolt seatud nõuetele, siis järgmisena on vaja kiirlaenu taotlemiseks täita kas internetis või siis laenuandja kontoris avaldus. Seadusest tulenevalt on laenuandjatel kohustus esmakordsel taotlemisel Sinu isik tuvastada. Isiku tuvastamiseks pakutakse erinevaid võimalusi:. Tasub tähele panna seda, et iga laenuandja ei paku kõiki võimalusi ning enne laenuandja kasuks otsustamist tasuks end kurssi viia sellega, mis isikutuvastamise variante nemad pakuvad.

Isiku tuvastamine on vajalik ainult siis, kui sa taotled antud laenuandjalt laenu esimest korda. Kui Sa taotled samalt laenuandjalt ka edaspidi laenu, siis pole vaja isiku tuvastamise protsessi enam läbida, mis teeb taotlusprotsessi kiiremaks. Juhul aga kui sa otsustad laenuandjat vahetada ning pöördud uue ettevõtte poole, on vaja ka isiku tuvastamise protsess uuesti läbida. Laen maksab rohkem, kui ainult summa, mille Sa enda pangaarvele saad.

Laenu kogumaksumuse juures tuleks erilist tähelepanu pöörata just laenuperioodile. Väikeste laenumaksetega pikaajaline laen võib kokkuvõttes osutuda hoopis kallimaks kui suuremate laenumaksete aga lühema perioodiga laen, kuna Sa maksad laenu tagasi pikema perioodi jooksul. Madalama intressiga laen ei pruugi aga olla sugugi nii odav, kui sellega kaasneb kõrgem lepingutasu.

Lisaks võib laenuga kaasneda tasusid , mis teadmisteta inimesel ehk kahe silma vahele jäävad. Näiteks on enamjaolt laenu võttes vaja maksta ka lepingutasu. Juhul kui Sa jääd maksetega hiljaks, on Sul vaja tasuda ka viivist ja muid viivise tagasinõudmisega seotud kulusid. Kui peaks aga juhtuma, et Sa saad laenu varem tagasi maksta, siis olenevalt sõlmitud lepingust pead Sa selle eest ka lisa maksma.

Ära unusta makse tasumisel märkida viitenumbrit, mille leiad oma lepingust või e-arvelt. Esitame igakuiselt e-arve, mille leiad oma kodupanga internetipangast. E-arve saadetakse automaatselt panka, kuhu kantakse Sinu laenusumma. Sageli pakub Coop ka ennetähtaegselt laenu tagastamisel täielikku intressidest vabastamist, seega tasub silma peal hoida ka panga kampaaniatel.

Väikelaenu saamiseks peab teie igakuine netopalk olema vähemalt eurot.

Võttes laenupangast on see kliendi jaoks paindlik nii summa, kui tagasimakseperioodi saate ise valida. Esimene ning kõige olulisem tingimus on sissetuleku omamine. Väikelaenu saamiseks peab teie igakuine netopalk olema vähemalt eurot. Selle tõendamiseks palutakse teil esitada 6 kuu konto väljavõte, mis peab olema sms laenud eestis digitaalselt allkirjastatud. Coop vaikelaen taotleja peab olema vähemalt 21 aastane Eesti kodanik või alaline elamisloaga elanik.

Ainult Coop Panga krediitkaardiga saad ise valida, millal ja millises ulatuses kasutatud summa tagasi maksad ning kuni 40 päeva on Sulle intressivaba. Väikelaenu kasutad just nii, nagu Sulle sobib. Tagatist ei ole vaja ja vastuse taotlusele saad loetud sekunditega! Ärikliendile on Coop Pangas olemas kõik vajalik.

Maksimaalne laenusumma sõltub siiski iga kliendi isiklikust maksevõimekusest. Laenulepingu sõlmimiseks on Coop Pank taotlejale seadnud järgnevad nõuded: isik peab olema vähemalt aastane Eesti kodanik või välismaalane, kes omab elamisluba; vanus laenuperioodi lõppemise hetkeks ei tohi olla rohkem kui 75 eluaastat; omama igakuist sissetulekut alates eurot ning korrektset maksekäitumist.

Neile, kes vajavad suuremas summas laenu, pakub Coop Pank kinnisvara tagatisel laenu summas kuni eurot, mille perioodiks on maksimaalselt 30 aastat. Laenu saab kasutada just endale sobivateks väljaminekuteks ning väikelaenuga võrreldes on laen madalama intressi tõttu soodsam. Tagatiseks on kinnisvarale seotud hüpoteek, milleks sobivad ka külaliskorterid ehk mitteeluruumid. Maksegraafikut mõjutab muuhulgas ka graafiku tüübi valik, milleks on Coop Panga puhul kas annuiteet või siis fikseeritud graafik.

Annuiteetgraafik tähendab küll igakuist ühesuurust makset, kuid see-eest on intressikulud kõrgemad. Fikseeritud graafiku puhul tasutakse põhiosa võrdsete maksetega ja intressikulu on väiksem, kuid laenuperioodi alguses on kuumaksed kokkuvõttes suuremad. Enne lepingu sõlmimist on mõistlik läbi mõelda, milline maksegraafiku tüüp ning maksekuupäev sobib just teile, sest hiljem on neid võimalik muuta vaid kindla tasu eest.

Laenu võttes tuleb tasuda ka teatud lisakulud, milleks on sõlmimise tasu, notaritasu, riigilõiv, eksperthinnangu tasu tagatisvara jaoks ning tagatisvara kindlustamine. Enne laenulepingu sõlmimist tasub läbi mõelda, kas risk on kalkuleeritud ning kas oled nõus oma kinnisvara pantima – pea meeles, et makseraskuste tekkimisel on pangal õigus sinu korterile, majale või maale.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *