Kõik laenufirmad ei paku kiirlaene , tarbimislaene või muid laenutooteid aastastele – nii mõnedki on seadnud laenusaamise vanusepiiranguks 22 eluaastat. Just seetõttu koostasime nimekirja erinevatest laenuandjatest, kes pakuvad laene ka aastastele klientidele. Viska lihtsalt pilk peale ülalpool olevale tabelile, kus on reastatud laenuandjad, kes annavad laenu ka noorematele laenusoovijatele. See, et oled nooruke, ei tähenda, et laenu saamine peaks olema kuidagi keerulisem.

Suurem osa laenufirmadest, kes pakuvad laenu aastastele isikutele, ei ole seadnud neile teistest klientidest erinevaid laenutingimusi. Kõikidele laenutaotlejatele kehtivad samad üldtingimused väljaarvatud vanusepiirang ja laenusumma suurus. Kõige olulisemad punktid on näiteks:. Laenufirmad, kes pakuvad väikelaene näiteks 50 – euro ulatuses, ei seagi kõrgemaid vanusepiiranguid oma laenutoodetele kui 18 eluaastat, kuna summad on võrdlemisi väikesed.

Samas laenufirmad, kes pakuvad lisaks väikelaenudele ka käendus-, kinnisvara- ja autolaene, on seadnud vanusepiiranguks 20 – 25 eluaastat. Eestis pakuvad enamus laenuandjad aastastele kuni eurot laenu, kuid Credit24 väärib kindlasti mainimist – aastastele pakutakse laenu kuni eurot. Kõik sõltub sinu maksevõimekusest, kuna sellest sõltub krediidilimiidi suurus.

Kui oled aastane ja äsja tööd alustanud või oled just lõpetanud kooli, võib väikelaenu võtmine olla küll ahvatlev valik, kuid see ei ole alati mõistlik. See on aeg, kus hing ihkab teha palju, kuid tihtipeale raha napib. Isegi, kui aga laenu võtmine oleks võimalik, mõtle asjale niimoodi: kas sa tõesti tahad end kohe iseseisva elu alguses aheldada laenukoorma otsa?

Kui oled alles alustanud oma iseseisvat elu, võib tunduda, et raha lihtsalt sulab käes.

Ära ahelda end laenukohustuse külge liialt varakult. Katsetada võid ka ühisrahastusplatvorme nagu Omaraha. Kõige tähtsam on see, et oleksid võimeline laenuga toime tulema ka pikas perspektiivis ja ei prooviks rahuldada lihtsalt hetkeemotsiooni laenusumma eest! Kui oled alles alustanud oma iseseisvat elu, võib tunduda, et raha lihtsalt sulab käes. Niikui krediidikonto avaneb saate endale raha kanda.

Hetkel on a inult mõne üksiku kiirlaenuandja puhul vanamoodne lähenemine, kus arvuti ees on laenuhaldur, kes otsustab, kas saate või ei saa kiirlaenu. Siin lehel olevad kiirlaenud saate kätte kindlasti samal päeval. Enamus kiirlaenud saab 15 – 60 minutiga oma pangakontole. Kas öösel, puhkepäevadel ja riigipühadel saab kiirlaenu?

Tarbimislaenud on Eestis euroala kallimad.

Helen Veski kiirlaenufirma Monetti juhataja. Ülle Schmid t võlanõustaja. Marko Pomerants riigikogu õiguskomisjoni esimees. Liitu Eesti Päevalehe uudiskirjaga! Eesti loodab hakata kosmoses liiklust reguleerima ja satelliite turvama 27 Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis küpseb plaan teha Eestist tõsiselt võetav kosmoseriik. Loe edasi. Saksamaa ähvardab Moskvat juba ka Nord Stream 2-st loobumisega Vene gaasijuhtmele on enne valmimist tekkinud ebameeldiv poliitiline takistus. Tarbimislaenud on Eestis euroala kallimad. Kas riigipank looks õiglasema laenuturu?

Kas keegi tahab Eestis Poola kohtureforme?

Sektoris endas on konkurents madal. Üks lahendus oleks KredExist riikliku arengupanga loomine. Suured kohtumajad on kapitaalselt tülis. Kas keegi tahab Eestis Poola kohtureforme? Tallinnas arvatakse, et kohtusüsteemis toimub ohtlik areng, Tartus aga leitakse, et pealinnas usutakse vandenõuteooriaid. Riigikohtu esimees: liiga tundlikud kohtunikud reageerivad üle. Ettevõtluskõrgkooli Mainor maksuõppejõu Janus Paurmani hinnangul paistab, et õlletootjad polegi aktsiisilangetusest vaimustunud, sest nüüd tuleks vahepeal vaikselt tõstetud hindasid kärpima hakata.

Välistööjõu mõõdukast kasutamisest on Eestil praegu võita palju rohkem kui kaotada. Neid kodumaale saata on Eesti majandusele kahjulik poliitika. Arvamus 3. Foto: Argo Ingver. Näiteks saadetakse varasematele laenuvõtjatele kirju, mis kiirlaenude ohtlikule teele suunavad. Samuti on kiirlaenu reklaamid nähtavad teleekraani vahendusel, mis õhutavad inimesi laenude küüsi langema. Majandusministeeriumil valmis eelnõu kiirlaenu reklaamiseaduse muutmiseks, millega tahetakse leevendada vaid kolm aastat kestnud rangeid reklaamipiiranguid kiirlaenu andmiseks.

Ministeerium väidab aga, et praegused reklaamipiirangud jäävad kehtima. Eesti Võlanõustajate Liidu juhatuse liige Ester Saag nendib, et reklaam luuakse nii, et see oleks tarbijale kutsuv, mitte hoiatav. Sõiduk jääb sinu kasutusse! Soovi korral võid oma auto ka kiirkorras maha müüa. Taotle uus kiirlaen internetist ja saad raha otse kontole või sularahas kasvõi kohe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *