Kogu taotluse esitamise, lepingu sõlmimise jms juures ei võta Askfinancer. Seega võid olla kindel, et AskFinancer. Kõik pakkujad on mugavalt ühes kohas internetist leitavad ja võrdlusi saad teha kodust lahkumata. Vastavalt Eesti riigis kehtivale Võlaõigusseadusele ja Eesti Tarbijakaitseametile on sul laenulepingust taganemise õigus 14 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest.

Kui sa ei tasu ettenähtud raha selle perioodi vältel, arvestatakse seda kui lepingust taganemise tühistamist ning su leping jätkub. Teine laenu ennetähtaegse lõpetamise võimalus on selle tagastamine enne määratud tähtaega. Kui sul on tekkinud lisaraha, mille abil võetud kohustuse saaksid nüüd osaliselt või täies mahus tagastada, tasub uurida laenu ennetähtaegse tagastamise võimalusi.

Seega kui sul on juba laenu võttes võimalus, et enne lepingu tähtaja saabumist võib sul tekkida võimalus laen ettevõttele ennetähtaegselt tagastada, tutvu kindlasti ka ennetähtaegse tagastamise tingimustega. Seda eriti siis, kui tegemist on pikemaajalise kohustusega, sest vastavasisulised määrad erinevad pakkujatel küllaltki palju. Oma tegevuskäigult sarnaneb aga ennetähtaegne tagastamine lepingu tühistamisega.

Samamoodi tuleb ka siin esitada vastavasisuline avaldus koos enda kontaktandmete, laenulepingu numbri ja tagastamise kuupäevaga. Peale avalduse laekumist edastab laenufirma sulle summa, mis sinu poolt soovitud kuupäeval tasumisele kuulub. Laenu saad taotleda kui sa oled Eesti Vabariigi kodanik või sul on siin alaline elamisõigus või pikaajalise elaniku elamisluba. Laenu taotlemiseks peab sul vanust olema vähemalt 18 eluaastat.

Sõltuvalt pakkujast, laenatavast summast ja tüübist võib vanuse alampiir olla 20 aastat ja enamgi. Asi on selles, et kliendi sissetulekust ei pruugi piisata igakuiste kulude katmiseks. Kui klient esitab sissetulekute tõendi või pangakonto väljavõtte, siis saab ta ise veenduda, et tal ei ole piisavalt raha laenumaksete katmiseks. Sissetulekute tõendi ja kontoväljavõttega on nüüd asi selge.

Isegi kui krediidiettevõte ei nõua sissetulekute tõendit, siis kontoväljavõtet on tal kindlasti vaja, sest selle abil saab hinnata laenuvõtja maksevõimet. Kuid kas Eestis on võimalik saada kiirlaenu ühe tunniga ja ilma intressita? Võimalik, et see tuleb teile üllatusena, kuid Eesti krediidiettevõtted pakuvad sageli intressita laenuteenuseid.

Seejuures tuleb laenuvõtjal juurde maksta mitte rohkem kui mõni euro. Need tuleb tasuda lepingu sõlmimisel. Mõned ettevõtted aga ei võta klientidelt isegi seda tasu. Kuid mis eesmärgil väljastavad laenukontorid selliseid laene, millega kaasneb üksnes ajakulu ja kahjum?

Esmapilgul võib tunduda, et krediidiettevõtte kulud on üsna väikesed, kui aga asjasse süüvida, siis näeme, et kogukulud hõlmavad töötajate töötasusid, arvestatavaid väljaminekuid reklaamile, rendimakseid kui ruumid on renditud ning tarkvara arendamise ja hooldamisega seotud kulusid. Kulud on seega tõepoolest suured, kuid selle kõige hind on samuti kõrge – kliendi lojaalsus.

Kindlasti mitte. Intressita laenu annavad tänapäeval paljud ettevõtted.

Kuid teisel korral tuleb laenu pealt maksta ka intresse, mis võivad olla märkimisväärsed. Kas krediidiasutuste sellist käitumist võiks pidada ebaausaks? Kindlasti mitte. Intressita laenu annavad tänapäeval paljud ettevõtted. Kliendi jaoks on sellise laenuliigi peamine eelis see, et ta saab kiiresti vajaliku summa raha ega pea selleks suuri lisakulutusi tegema. Intressita kiirlaenu iseloomustavad ka lühike laenutähtaeg ja suhteliselt väike laenusumma.

Üldjuhul on tegemist summadega, mis ei ületa eurot. Laenuperiood on selliste laenude puhul tavaliselt 15-30 päeva, mõnel juhul kuni 60 päeva. Sellist laenu võib saada iga Eesti elanik, kes on vähemalt aastane, erandjuhul on vanuse alampiiriks 21 aastat. Juhul, kui oled ka mujalt saanud lisasissetulekuid, tasuks seda taotluses mainida.

Kiirlaenu ei saa taotleda ilma konto väljavõtteta – vastavalt vastutustundliku laenamise põhimõttele peavad laenuandjad kontrollima taotleja maksevõimelisust ning selgitama välja, kas tegemist on tõepoolest maksevõimelise isikuga. Seetõttu tasub anda laenuandjale nii palju informatsiooni oma tulude ja kulude kohta kui vähegi võimalik. Kulusid ei tasu samuti varjata, kuna kokkuvõttes teeb see halba vaid sulle endale.

Konto saab tihti teha ID-kaardi abil, vahel piisab lihtsalt kasutajatunnustest. Laenutaotluses tuleb märkida oma andmed ning sissetulekute ja väljaminekute andmed – sinna saab lisada konto väljavõtted ja muu vajaliku info. Laenutaotlust saab teha ööpäevaringselt, ent taotluseid vaadatakse läbi laenufirma tööajal. Mitmed kiirlaenufirmad töötavad iga päev, seega on võimalik kiirlaenu saada ka nädalavahetusel.

Lisaks tavalistele kiirlaenudele ja väikelaenudele pakuvad mitmed laenuandjad ka erilisi laenulimiite ja krediidikontosid ehk nii-öelda virtuaalset krediitkaarti. Selliste teenuste puhul tuleb teha samuti tavaline laenutaotlus, mille tulemusel avatakse taotlejale krediidilimiit. Seda limiiti ei pea koheselt kasutama, vaid saad summat rakendada just siis kui vaja – seni, kuni sa pole rahasummat kasutanud, ei tule maksta intresse ega midagi muud.

See toiming on vajalik rahapesu tõkestamise seaduse kohaselt. Isikusamasuse tõestamise jaoks tuleb minna lähimasse postkontorisse või laenuandja kontorisse, kus tuleb lihtsalt täita väike taotlus. Peale selle toimingu sooritamist saadetakse sulle peatselt teade, et summa on su arvelduskontole kantud – seda muidugi juhul, kui sa ei taotlenud sularahas laenu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *